Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zaplanuj swój start

Lokalizacja / Start / Meta

Impreza Oponeo Velo Bydgoszcz zostanie przeprowadzona w dniu 2 maja 2020 roku. Biuro zawodów, start, meta, parkingi, EXPO, strefa masażu ... słowem baza zawodów - wszystko w jednym miejscu - Stadion Zawisza - sprawdź lokalizację
Piękna przyroda, malownicze krajobrazy doliny Wisły i czyste powietrze sprawiają, że każdy czuje się tu wyjątkowo.

Przygotowanie fizyczne

Każdy uczestnik imprezy powinien być odpowiednio przygotowany do zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem ogólnej sprawności fizycznej wspartej typową kolarską siłą i wytrzymałością. Zawodnik biorący udział w Oponeo Velo Bydgoszcz musi być świadomy, iż w dniu 2 maja spędzi "w siodle" od 1 do 4 godzin, przejeżdżając w zależności od wybranego dystansu od ok. 40 km do ok. 90 km i zaliczając po drodze krótkie podjazdy. Niektóre odcinki będą wymagały od uczestnika większego zaangażowania i koncentracji, wszystko po to, by w określonym tempie i komforcie pokonać urozmaicone odcinki trasy. Regeneracja pomysiłkowa, np. masaż sportowy, rozciąganie, rolowanie po wysiłu będą wysoce wskazane i zalecane.

Który dystans wybrać - długi czy krótki?

Każdego roku stawiamy zawodnikom nowe wyzwania, a oni doświadczają kolejnych atrakcji. Podczas każdego wyścigu umożliwiamy wybór dystansu. Wyścig szosowy to wielka frajda z jazdy i satysfakcja wygranej ze sobą, trasą, przeciwnikami. Tutaj zwycięża się często siłą woli, a kryzysy fizyczne pokonuje odpornością psychiki. Skrócony dystans ma zachęcić mniej doświadczonych do skosztowania szosowej jazdy. Ci, którzy do tej pory wstrzymywali się przed startem w wyścigu "na asfalcie", będą mogli poznać ten sport "w realu", z tej dobrej strony, bez przeciągnięcia struny własnych możliwości.

Jaki rower będzie odpowiedni na Oponeo Velo Bydgoszcz?

To pytanie wydaje się mieć prostą odpowiedź. Drugomajowy wyścig to wyjątkowa impreza, która faworyzuje jeden typ roweru - szosówka z klasycznym "barankiem". Modne ostatnio gravele również spełnią swoją rolę, pod warunkiem odpowiedniego doboru kół i opon. Na dystansie "DŁUGIM" dopuszczamy do startu zawodników wykorzystujących tylko ww. typy rowerów. Na dystansie "KRÓTKIM" możliwy jest start także na rowerze trekkingowym czy popularnym "góralu" (rowery czasowe z przystawkami nie zostaną dopuszczone do rywalizacji).

Ciesz się jazdą

Udział w wyścigu szosowym to bardzo dobry stymulant Twojego „wewnętrznego ognia”. Ściganie się w nowym miejscu, z nowymi ludźmi, może być wyjątkowym wydarzeniem dla całej masy miłośników szosy. Problem w tym, że wiele tego typu wyścigów jest do siebie podobnych. Start, trasa, meta - to  jednak czasami jest to zwyczajnie za mało, szczególnie jeśli robimy to któryś raz z rzędu. Dobra wiadomość jest taka, że niektóre wyścigi wyrywają się temu schematowi. Udział w jednym z nich to wyzwanie dla każdego typu zawodnika – nie ważne czy jest on profesjonalistą czy kolarzem amatorem, który szuka jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Oponeo Velo Bydgoszcz należy do tej właśnie grupy imprez.
Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner